Zasady postępowania z dzikimi zwierzętami

07 Jul 2014

Błękitne morze, szum fal i złocisty piasek. W górze krzyczące mewy a na plaży wylegujące się foki, oto czego spodziewamy się przyjeżdżając na północny kraniec Polski. Tymczasem Gmina Rewal oprócz złocistego piasku może poszczycić się również tajemniczymi borami pełnymi jagód, w których swoje młode wychowuje nasz najdostojniejszy ptak – orzeł bielik i rozległymi łąkami gdzie spotkać można majestatycznie kroczące łosie.  

07 Jul 2014

W okresie wakacji chętnie wypoczywamy na nadmorskich plażach, pamiętajmy jednak, że wypoczywają tam również nasze morskie ssaki – foki szare, obrączkowane i pospolite.

28 Apr 2014

Lis jest zwierzęciem dziko żyjącym, który w ostatnich latach idealnie wpasował się w środowisko miejskie i podmiejskie. Ze względu na to, iż lis jest zwierzęciem wszystkożernym świetnie odnajduje się na terenach zurbanizowanych. Jego naturalna dieta zawiera robaki, żuki, jagody, padlinę, małe gryzonie, króliki i ptaki. W warunkach miejskich lis żywi się odpadami żywnościowymi oraz pozostawioną w miskach karmą psów i kotów.

Formularz wyszukiwania

«