Zwierzęta

07 Jul 2014

Błękitne morze, szum fal i złocisty piasek. W górze krzyczące mewy a na plaży wylegujące się foki, oto czego spodziewamy się przyjeżdżając na północny kraniec Polski. Tymczasem Gmina Rewal oprócz złocistego piasku może poszczycić się również tajemniczymi borami pełnymi jagód, w których swoje młode wychowuje nasz najdostojniejszy ptak – orzeł bielik i rozległymi łąkami gdzie spotkać można majestatycznie kroczące łosie.  

07 Jul 2014

W okresie wakacji chętnie wypoczywamy na nadmorskich plażach, pamiętajmy jednak, że wypoczywają tam również nasze morskie ssaki – foki szare, obrączkowane i pospolite.

28 Jun 2014

W celu zapobiegania bezdomności zwierząt a także zmniejszenia stresu związanego z zagubieniem lub zabłąkaniem psów na terenie naszej gminy w „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rewal”, ujęto zadanie pt. „Elektroniczne znakowanie”.

28 Apr 2014

Ponad połowa wszystkich urodzonych każdego roku psów i kotów ginie tragicznie albo umiera z braku opieki. Kastracja jest jednym ze skuteczniejszych sposobów w rozwiązywaniu problemu nadmiernej licznej populacji bezdomnych zwierząt. Jest ona rutynowym zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w gabinetach weterynaryjnych. Daje stuprocentową pewność uniknięcia niepożądanego miotu, pomaga uniknąć szeregu chorób o podłożu hormonalnym, wpływa na złagodzenie zachowania kotów i psów.

28 Apr 2014

Zabierając psa na plażę pamiętajmy o misce świeżej wody i zachowaniu bezpieczeństwa względem innych osób. Nie wszyscy toleruja zwierzeta w swoim otoczeni, pamietajmy o tym mając na względzie dobre stosunki z innymi osobami korzystającymi z plaż. Zachowajmy ostrożność i nie zapomnijmy posprzątać po swoim pupilu. 

Na wyznaczonych kąpieliskach obowiązuje bezwględny zakaz wejścia z psami, dlatego też w Gminie Rewal wyznaczono strefy, gdzie miłośnicy zwierząt mogą plażować ze  swoimi pupilami.

28 Apr 2014

Pies który znajduje się na plaży powinien być na smyczy, a w przypadku dużych ras konieczny jest także kaganiec. Zawsze zapewnijmy dostęp do świeżej wody pitnej i cienia. Podczas kilkugodzinnego pobytu na plaży powinniśmy mieć ze sobą od 2 do 4 litrów wody przeznaczonej dla naszego psa.

28 Apr 2014

Lis jest zwierzęciem dziko żyjącym, który w ostatnich latach idealnie wpasował się w środowisko miejskie i podmiejskie. Ze względu na to, iż lis jest zwierzęciem wszystkożernym świetnie odnajduje się na terenach zurbanizowanych. Jego naturalna dieta zawiera robaki, żuki, jagody, padlinę, małe gryzonie, króliki i ptaki. W warunkach miejskich lis żywi się odpadami żywnościowymi oraz pozostawioną w miskach karmą psów i kotów.

28 Apr 2014

„Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rewal ” określa zadania w odniesieniu do bezdomnych zwierząt domowych, w tym w szczególności do bezdomnych psów i kotów oraz zwierząt gospodarskich przebywających na terenie gminy Rewal. W „Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rewal”, który podejmowany jest corocznie przez Radę Gminy w Rewalu, wyznaczono następujące cele:

Formularz wyszukiwania

«