Aktualności

31 Dec 2016

1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Najważniejsze zmiany dotyczą zezwoleń na usunięcie drzew oraz sposobu i wysokości naliczanych opłat.

 

31 Dec 2016

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że 28 grudnia Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Nowelizacja wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r., w związku z czym jeszcze przed końcem roku musi pojawić się w Dzienniku Ustaw.

Zasadniczym celem ustawy jest wprowadzenie zmian do procedury uzyskiwania zgody na usunięcie drzew lub krzewów określonej w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Oto 5 najważniejszych zmian:

11 Aug 2015

Biorąc pod uwagę turystyczny charakter gminy Rewal a także mając na względzie troskę o estetyczny wygląd miejscowości apelujemy do właścicieli nieruchomości o wykaszanie traw i chwastów na swoich posesjach.

06 Aug 2015

Komunikat w sprawie urządzeń nagłaśniających używanych na terenie gminy Rewal

Referat Ochorny Środowiska i Gosodarowania Odpadami Komunalnymi, Urzędu Gminy w Rewalu informuje, że zgodnie z art.156 ust.1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 roku,  poz. 1232) zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

05 Aug 2015

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi plagi małych czarnych robaczków zwanych potocznie przecinkami lub kreseczkami, informujemy iż masowy wysyp wciornastków pojawia się corocznie w sierpniu. Co prawda owady te sa uciążliwe dla ludzi, ze względu na to iż siadają na wilgotnej i spoconej skórze drażniąc ją i wywołują swędzenie to jednak owady te nie są szkodliwe dla ludzi. Wciornastki są szkodnikami roślin - żywią się sokami z liści, źdźbeł oraz pochew liściowych i kłosów.Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne uspokajają, że o pladze wciornastków nie ma mowy.

05 Aug 2015

Straż Gminna w Rewalu informuje, że w dniu 4 sierpnia 2015 r. w miejscowości Pobierowo odłowiono dwa błąkające się psy - w miejsowości Pustkowo (pies przebywał na plazy) oraz w Rewalu. Psy będą do piątku (7 sierpnia) przebywały pod opieką Straży Gminnej, a następnie zostaną przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kołobrzegu. Więcej informacji w siedzibie Straży Gminnej w Rewalu lub pod numerem telefonu: 91 38 49 030.

24 Jul 2015

Straż Gminna w Rewalu informuje, że w dniu dzisiejszym w miejscowości Pobierowo odłowiono błąkającego się, średniej wielkości psa maści białej. Pies przyjaznie nastawiony do otoczenia, o wesołym usposobieniu. Pies będzie do poniedziałku przebył pod opieka Strazy Gminnej, następnie zostanie przewieziony do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kołobrzegu. Więcej informacji w siedzibie Straży Gminnej w Rewalu lub pod numerem telefonu: 91 38 49 030.

25 Jun 2015

Informujemy, że uchwałą NR XIV/57/15 RADY GMINY REWAL z dnia 9 czerwca 2015 r. w sprawie ograniczenia czasu funkcjonowania instalacji lub korzystania z urządzeń, z których emitowany hałas może negatywnie oddziaływać na środowisko na terenie Gminy Rewal, ustanowiono ograniczenia czasu funkcjonowania instalacji i korzystania z urządzeń, których hałas może negatywnie oddziaływać na środowisko:

Strony

Formularz wyszukiwania

«